سه‌شنبه, 28 دی 1395 - 12:19             
عنوان : بازدید رئیس ستاد بهره وری انرژی معاونت فناوری ریاست جمهوری از مركز تحقیقات كشاورزی و منابع طبیعی استان تهران
کد خبر : ۶۸۱۸۵
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۰۴ 
ساعت : ۱۵:۲۰:۸

بازدید رئیس ستاد بهره وری انرژی معاونت فناوری ریاست جمهوری از مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران

      دکتر سبوحی رئیس ستاد بهره وری انرژی معاونت  فناوری ریاست جمهوری به اتفاق دکتر یوسفی فرماندار شهرستان ورامین و تعدادی از دانشجویان فعال در زمینه بهره وری انرژی از مرکز تحقیقات و منابع طبیعی استان تهران بازدید کردند.

طی نشستی پس از بازدید از فضاهای مرکز، دکتر حسن پور ضمن خوش آمد گویی، ظرفیت ها و پتانسیل های مرکز را معرفی کردند و گفتند  مرکز تحقیقات با انجام پروژه های تحقیقاتی درزمینه های مختلف تحقیقاتی می تواند همکاری های بسیار موثری را در زمینه بهره وری از انرژی با این معاونت داشته باشد.

دکتر یوسفی فرماندار شهرستان ورامین گفتند با توجه به فضایی که در این مرکز و شهرستان وجود دارد بهترین امکانات برای فعالیت های پژوهشی و ترویج به کشاورزان مهیاست.

دکتر سبوحی رئیس ستاد بهره وری انرژی در معاونت فناوری ریاست جمهوری نیز پیشنهاد دادند کارگروه فنی در دو زمینه انرژی و دامپروری  متشکل از کارشناسان مرکز تحقیقات و کارشناسان معاونت ریاست جمهوری تشکیل گردد و تحقیقات در این دو زمینه صورت گیرد. دکتر سبوحی گفتند می توان در هوشمند کردن گلخانه ها و کنترل از راه دور در مصرف انرژی صرفه جویی کرد و در بحث دامپروری نیز اگر بتوانیم آزمایشگاهی در اختیار داشته باشیم می توان در زمینه بازیافت انرژی تحقیقات زیادی انجام داد و با تاسیس شرکت های دانش بنیان یافته های کاربردی را به کشاورزان منتقل کرد. ایشان پیشنهاد دادند تفاهمنامه ای بین مرکز و معاونت فناوری ریاست جمهوری منعقد گردد و هر چه زودتر فعالیت ها شروع شود.

بازگشت           چاپ چاپ         
 
 مركز تحقيقات و آموزش كشاورزی و منابع طبيعی استان تهران

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8